Магазини
якісного спорядження

Як вибрати спорядження для катання на лижах

Для того, щоб комфортно і безпечно їздити на лижах, недостатньо придбати тільки їх. Існує ще маса лижного інвентаря, без якого неможливо виглядати і почувати себе упевнено на схилі. Серед спортсменів і просто любителів лиж найбільш затребувані лижні черевики, шоломи, маски, одяг і, звичайно ж, захист.

Як правильно вибрати лижні черевики

Наступним по важливості після лиж атрибутом гірськолижного спорту є черевики. Правильно підібрані черевики забезпечать не лише комфорт вашій нозі, а також безпечне катання. Лижний черевик, як і черевик для сноуборду, складається з двох частин - зовнішньої, захищаючої від снігу і льоду, і внутрішньої (чобітка), який забезпечує фіксацію. На що варто звернути увагу новачкам в їзді на лижах, так це жорсткість черевику. Вона вимірюється у балах - від 15 до 160.

  • жорсткі черевики - вибір спортсменів, які віддають перевагу агресивному виду їзди. Жорсткі черевики добре фіксують ногу до лижні;

Черевики для гірських лиж жорсткі

Черевики ROSSIGNOL RADICAL SENSOR3 - черевики жорсткі.

  • черевики середньої жорсткості підійдуть лижникам, які не люблять нікуди поспішати, і віддають перевагу неспішній, розміреній їзді;

Лижні черевики

Черевики ROSSIGNOL SYNERGY SENSOR2 - черевики середньої жорсткості.

  • м'які черевики слід вибрати для дітей, людей, що уперше ступили на лижню.

Черевики м'які для лиж

Черевики HEAD RAPTOR CADDY - черевики м'які.

Внутрішній чобіт робиться з синтетичних матеріалів і під впливом вашої температури прикмет форму ноги. При виборі черевик обов'язково приміряйте їх - вони повинні прилягати до ноги, як друга шкіра, але при цьому не викликати відчуття тиску або дискомфорту. При перенесенні ваги тіла спортсмена з п'яти на носочок, п'ята не повинна відриватися від устілки.

Існують три види гірськолижних черевик - чоловічі, жіночі і дитячі. Вони відрізняються особливостями конструкції і заввишки. Також розроблені спеціальні черевики для кожного з видів їзди, але це має значення скоріш для професіоналів, чим для любителів.

Вибір лижних палиць

Палиці для лиж - це вид спортивної амуніції, призначений для підтримки рівноваги і надавання лижнику прискорення. Складники лижної палиці - держак, ручка, петлі для руки, лапка і вістря. Сучасні лижні палиці виготовляються з пластика, вуглеволокна або комбінованих матеріалів.

  • Карбонові (з вуглецевих волокон) палиці найбільш легкі, пружинисті, з їх допомогою досягають швидкісної і комфортної їзди. Більшість профі вибирають саме їх. Ціна карбонових палиць відповідає їх якості і чудовим характеристикам.

Гірськолижні палиці

Палиця г.л ROSSIGNOL TEMPTATION

  • Склопластикові палиці відрізняють легкість і демократична ціна. Правда, вони досить крихкі, і при падінні можуть легко зламатися. Популярні як серед професіоналів, так і серед любителів гірськолижного спорту. Якщо ви новачок, краще візьміть такі палиці, не витрачайтеся спочатку на дорожчі моделі.
  • Композитні моделі містять в собі переваги двох інших моделей і коштують недорого, внаслідок чого рекомендуються початкуючим лижникам і дітям.
  • Якщо ж ви важите більше 90 кілограм, краще вибрати лижні палиці з алюмінієвого сплаву. Вони міцні і зносостійкі, але важать дещо більше. При падінні часто гнуться, але не ламаються.

При виборі палиці чимале значення має ручка. Ця деталь конструкції робиться з пластика, пробки або шкіри. Також звертайте увагу на конфігурацію руків'я - бажано, щоб вона мала анатомічну форму з виїмками для пальців. Ще один важливий нюанс - стежте, щоб ручка палиці була оснащена петлею, яка дозволяє розвантажити втомлені м'язи рук.

Наконечник палиці призначений для фіксації в снігу і відштовхування. Наконечники роблять з пластика (у дитячих моделях палиць), сталі, титану або карбіду вольфраму.

Лапка потрібна для попередження провалення гірськолижної палиці в рихлий сніг. Вона кріпиться на відстані 5-10 сантиметрів від наконечника. Лапки бувають різних діаметрів, залежно від щільності снігового покриву. Найбільш універсальними є лапки діаметром 7-8 сантиметрів.

Довжина палиці залежить безпосередньо від зросту спортсмена. Визначити її можна таким чином: для бігових лиж - зріст лижника мінус 20-30 сантиметрів, для гірських лиж - зріст мінус 40-50 сантиметрів. Так само розраховується і довжина лижної палиці для дитини.

Гірськолижний одяг - як вибирати?

Якщо ви вже вибрали лижі, палиці і гірськолижні черевики, то для повноцінного екіпірування бракує тільки спеціального одягу.

Скажемо відразу, що краще купувати комбінезон, аніж окремо куртку і штани - це буде не лише дешевше, але і практичніше, адже він краще зберігає тепло. Сьогодні на ринку представлено безліч брендів, що випускають такий одяг. Основними характеристиками костюма для катання буде легкість, міцність, вітро-, вологонепроникність. Зверніть також увагу на рядок і шви виробу. Щоб убезпечити себе від переохолодження на схилі, слід дотримуватися принципу багатошаровості - на тіло ви надіваєте термобілизну, потім флісову кофту, а самим верхнім шаром йде лижний костюм.

Гірськолижна куртка

Куртка ROSSIGNOL AKINS

Термобелізну для лижного спорту краще підбирати з синтетичних матеріалів - поліпропілену або поліестеру.

Комплект термобелья

Комплект термобілизни ODLO SET SHIRT

Шапку для катання на лижах вибрати, в принципі, не складно. Підійде і звичайна, головне, щоб щільно прилягала до голови і була досить теплою. У виборі шкарпеток також немає особливих "підводних каменів". Скажемо тільки, що перевагу слід віддавати термошкарпеткам - вони тонші і тепліші.

Ще одним, модним нині, видом лижного спорядження є бафф. Бафф – це різновид шарфа, призначеного для захисту особи від снігу, шматочків льоду і лижного загару. Якщо зовнішній вигляд вас не цікавить, то замість баффа з успіхом можна використати балаклаву.

Гірськолижні рукавички захищають не лише від холоду і снігу, але і від травм при падінні, оскільки оснащені спеціальними захисними вставками. Зараз лижні рукавички роблять з шкіри, нейлону, гортексу і інших матеріалів.

Гірськолижні рукавички

Гірськолижні рукавички DAKINE LYNX GLOVE

Гірськолижний шолом

Перший раз зійшовши на схил, будьте упевнені - без падінь і забиття важко буде обійтися. Тому варто подумати і про захист.

Основним захисним елементом для лижника є шолом. Усі шоломи, що продаються сьогодні, умовно можна розділити на два види - гірськолижні і для сноубордистів. Недосвідченому лижникові складно буде відрізнити їх, оскільки різняться вони лише формою вушної області. Гірськолижні шоломи відрізняє наявність твердого панцира, що захищає усю голову, у тому числі вуха і вилиці. Також вони мають спеціальну дугу для захисту нижньої частини лиця і щелепи. Каски для сноубордистів відрізняються зменшеним, в порівнянні з гірськолижними, корпусом. Їх навушники не закриваються каскою, що покращує огляд. В цілому, сноубордические шоломи підходять також для і любителів гірськолижного спорту. Ще в магазинах можна зустріти також шоломи full face, із закритим контуром. Відповідно, ціна їх набагато вище за звичайних.

Кожен шолом складається з жорсткої і міцної зовнішньої основи (корпусу), м'якої перехідної частини, що відповідає за амортизацію сили удару і підкладки. Поєднання цих матеріалів в одну конструкцію дозволяє шолому бути міцним і легким одночасно. Шолом від частих ударів деформується і втрачає характеристики міцності, тому його слід міняти один раз в два-три сезони. А після серйозних ударів, що супроводжуються порушенням цілісності зовнішнього захисного каркаса, слід негайно змінити шолом. Також сучасні шоломи оснащені вентиляцією, регуляторами розміру, петлями для маски, вушними вставками, вбудованими аудіо-навушниками.

При виборі шолома переконайтеся, що він щільно закріплений, і при цьому не тисне в голову. Приміряти шолом краще всього на підшоломник. Шоломи для дорослих представлені в розмірах: Small, Medium, Large, XL, дитячі, - XS, XXS, XXXS.

Зверніть увагу на кріплення і застібки - вони мають бути надійними, і відкриватися без зайвих зусиль. Шолом можна надівати і на шапку, головне - щоб вона не мала зайвої обробки. При купівлі шолома остерігайтеся підробок, оскільки це головний захисний елемент усій вашому екіпіруванні, а економити на здоров'ї небажано.

Гірськолижний шолом

Шлемо UVEX hlmt 5 pure підійде як для профі, так і для аматорів лижного спорту. Спортивний і легкий, зі вбудованою системою вентиляції, забезпечить власникові комфорт і безпеку.

Гірськолижний захист

Додаткові види захисту включають захист для корпусу (панцир), наколінники, захисні шорти. Ці вироби забезпечують непоганий захист при падіннях, при цьому комфортні і не утрудняють рухів. Панцир складається з армованих пластинів на еластичній основі. Існують два типи захисних пластинів - м'які і жорсткі. Жорсткі забезпечують велику міру захисту, а м'які зручніші і ергономічні, а також не заважають рухам. Прилеглі до тіла ділянки панцира забезпечені “дихаючою” сіткою. Захисні шорти влаштовані за таким же принципом, що і панцир, і забезпечують захист промежини і куприка від ударів. При виборі захисту рекомендуємо провести випробування - надіньте екіпірування і удартеся захищеними таким чином частинами тіла об тверду поверхню. Якщо вада в системі захисту є присутньою, ви обов'язково його відчуєте. Якщо ж ви перенесли травму коліна, то у такому разі треба підібрати наколінники або брейси - пристосування, що забезпечують додаткову підтримку травмованого суглоба.

Гірськолижний захист

Захист ROSSIGNOL(RK2P109) ROSSIFOAM STRAP BACK PROTEC JR 2016

Маску слід придбати усім лижникам, якщо ваш шолом не припускає захисту для очей. Маски робляться з міцного склопластика, оснащуються підігріванням або вентиляцією для виключення ефекту запітніння. Завдяки масці ви бачитимете далі і чіткіше, а також вона захистить вас від випадкових ударів гілок, грудок снігу і льоду, ультрафіолетових променів. Якщо ви встали на лижі в яскравий, сонячний день, переконаєтеся, що виготівник гарантує захист не менше 95% шкідливого випромінювання. Перед тим, як придбати маску, упевніться, що вона підходить до вашого шолома і щільна, без проміжків, сидить на обличчі. Інакше зустрічний вітер задуватиме в щілини, що може привести до дискомфорту або обмороження. Ще одну небезпеку таїть нещільно прилегла маска - ризик злетіти з голови при крутому повороті дуже високий. Основними критеріями вибору буде кут огляду і особисті переваги спортсмена.

Додаткові аксесуари

У доважок до лиж, палицями і міцному устаткуванню радимо запастися ще декількома корисними дрібницями. Не будуть зайвими на схилах треккінгові черевики, які захистять ноги від морозу і вітрів на підйомнику. Також радимо купити рюкзак для гірськолижного спорту у якому ви зможете зберігати усе необхідне. Ще один важливий аксесуар - лижний чохол. Підбирайте його у відповідності із довжиною ваших лиж, залишивши проміжок в 5 сантиметрів, тоді упаковувати лижі буде легше, навіть якщо у вас замерзли руки. Бажано вибирати виріб з щільними стінками і м'якою оббивкою і люверсами для стоку талої води. Ну, і наостанок, візьміть в гори камеру, щоб зафіксувати свої перші успіхи на лижні, а також приголомшливі пейзажі.

Приємного і безпечного вам відпочинку!

Ви увійшли як